سخن روز : دلهايتان را از دنيا بيرون كنيد , قبل از اينكه آنها را از بدنتان بيرون كنند!

معرفـی وب سایت گرافیک

از جستجو خسته شده اید؟دنبال ابزار گرافیک میگردید؟بلد نیستید از فتوشاپ استفاده کنید و به دنبال اموزش هستید؟برگ گراف پیشنهاد ما به شماست،فقط کافیه روی دکمه ورود کلیک کنید،به همین سادگی;;).

مراحل طراحي كاتالوگ

 

از راه هاي خوب و اثرگذار بر مخاطب براي فروش بيشتر ، طراحي كاتالوگ حرفه اي براي خدمات و كالاهاي شركت مورد نظر است . ما در اين مقاله مراحل طراحي كاتالوگ را به طور خلاصه برايتان آورده‌ايم .

– محتوا و اطلاعات لازم براي طراحي كاتالوگ

ابتدايي ترين مرحله از مراحل طراحي كاتالوگ فوري به دست آوردن اطلاعات و محتوا براي آن است . براي طراحي كاتالوگ خوب محتواي جمع آوري شده بايد تمامي عناصر ضروري را در بر داشته باشد . عكس از كالاها و مشخصاتشان ، اطلاعات از شركت مورد نظر و هر اطلاعاتي كه به مخاطب كمك كند تا راحت تر براي خريد تصميم بگيرد .

– عكس هاي مناسب و جذاب

با اهميت ترين بخش مراحل طراحي كاتالوگ عكس هايي هستند كه قرار است در آن قرار گيرند . چرا كه عكس ها ابتدايي ترين عناصر كاتالوگ هستند كه در ديد مخاطب قرار مي گيرند. عكس جذاب و زيبا مي‌تواند مخاطب را به مطالعه متن كاتالوگ راغب كند و سبب خريد مخاطب از كاتالوگ مورد نظر گردد

– ارائه مشخصات دقيق كالا

براي توليد يك كاتالوگ خوب لازم است اطلاعات دقيق و خصوصيات فني كالا مورد نظر ارائه گردد . ارائه خصوصيات و مواردي مانند كد كالا ، قيمت ، تخفيف و … مي تواند در ارائه كاتالوگ بهتر موثر باشد . زير هر كالايي خصوصيات و كاربردهاي آن را ذكر گردد ، تا مخاطب براي كسب اطلاعات بيشتر راغب شده و به سايت و يا ساير راه هاي ارتباطي با شركت موردنظر راهنمايي شود .

– برگزيدن سايز مناسب كاتالوگ

بعد از اينكه اطلاعات كافي و لازم براي محتواي كاتالوگ به دست آورديم ، مهمترين مرحله از مراحل طراحي كاتالوگ انتخاب سايز و اندازه مناسب است . سايز و ابعاد كاتالوگ به عوامل زيادي بستگي دارد . مثلا سايز كاتالوگ مورد استفاده براي لوازم آرايشي و بهداشتي با كاتالوگ مورد استفاده كار دندانپزشكي فرق دارد .

– تعداد صفحات متن و محتواي كاتالوگ

نبايد آنقدر زياد و طولاني باشد كه مشتري را خسته و دلسرد كند و نبايد به قدري كم و خلاصه بيان شود كه مشتريان در خريد دچار ترديد كند . يكي از راه هاي خوب براي بهتر شدن كاتالوگ اين است كه فهرست براي كالاها وجود داشته باشد و در هر صفحه يك محصول خاص معرفي شود . نكته بسيار مهم در تعداد صفحات كاتالوگ اين است كه تعداد صفحات بايد مضربي از ۴ باشند چراكه چاپخانه ۴ صفحه را روي يك برگه پشت و رو چاپ مي كند .

– معرفي درست خدمات و كالاها

با استفاده از جملات كوتاه بيان رسا مي توان خدمات و كالاها را درست معرفي كرد . براي هر كدام از خدمات و كالاها تقريبا ۵۰ تا ۱۵۰ كلمه كافي است . بايد مزيت ها و كاربردهاي هر محصولي را به طور خلاصه شرح داد و خصوصيات منحصر به فرد آنها را دقيق ذكر كرد . بايد طوري ويژگي‌هاي كالاي خود را بيان كنيد كه مخاطب تمايز ميان كالاي شما و ساير كالاهاي مشابه را بفهمد . در اين بخش مهم طراحي كاتالوگ بايد از نويسندگان ماهر و باتجربه كمك گرفت . طراحان و نويسندگان ما در شركت افرا گرافيك با تسلط به دانش روز و علم و تجربه كافي در اين زمينه شما را در اين امر مهم ياري مي‌كنند .

– به كارگيري اطلاعات با ارزش و خوب

اگر قرار است برگه‌ اي به كاتالوگ اضافه شود ، بايد طوري اين برگ‌ها پر شوند كه باعث فروش بيشتر شوند . مثلا در مورد رضايت مخاطبان و گارانتي محصولات اطلاعات دقيق ذكر شود .

– جلد جذاب و خوب

از با اهميت ترين بخش‌هاي چاپ  كاتالوگ ارزان انتخاب جلد است ، چرا كه اولين چيزي كه مشتري مي بيند جلد كاتالوگ است و آن اثر بسيار مهمي در پيروزي كاتالوگ دارد . با ارائه خدمات خاص تر و جديدتر يا تخفيفات ويژه بر روي جلد مي توان آن را جذاب تر كرد . ارائه اين مطالب حتما بايد با عكس همراه باشد .

– فرم سفارش

كالا امروزه با گسترش فناوري سفارش كليه خدمات از طريق آنلاين رواج يافته است . براي راغب شدن مخاطب به سفارش آنلاين مي توان از تخفيفات ويژه ، كارت هديه ، ارسال رايگان و ساير نوآوري ها استفاده كرد .

– چاپ نمونه كاتالوگ

قبل از اينكه همه كاتالوگ ها را چاپ كنيم ، حتما بايد نسخه را براي تاييد نهايي چاپ كرد با اين كار و ديدن كاتالوگ واقعي ايرادات آن را برطرف مي‌كنيم .

– چاپ كاتالوگ

بهتر است چاپ كاتالوگ خود را در چاپخانه هاي معتبر انجام دهيد ، چرا كيفيت چاپ در جذب مشتري بسيار با اهميت است . يك كاتالوگ بي‌كيفيت تمام سعي و تلاش طراح و نويسنده كاتالوگ را به هدر مي دهد .

با استفاده از خدمات طراحي و چاپ كاتالوگ شركت افرا گرافيك مي توانيد به تمام اهداف تبليغاتي خود برسيد.جهت اطلاع از  قيمت طراحي كاتالوگ  با ما تماس بگيريد.

منبع

  • تاریخ ارسال : شنبه 12 بهمن 1398 , ۰۷:۲۴
  • نظرات : 0